Servisní podpora

Na wattmetry 4iiii je od 1.3.2020 uplatňována prodloužená záruční lhůta na 3 roky od data koupě.
V případě, že máte nějaký problém s Vaším přístrojem, ozvěte se nám na naše kontaktní údaje (najdete je i v zápatí této stránky).

Aplikace 4iiii pro smartphony

V aplikaci 4iiii můžete jednoduše ovládat svůj wattmetr po připojení přes Bluetooth protokol.
Aplikaci si stáhněte v Google Play (Android) nebo App Store (iOS) dle Vašeho operačního systému.

Návod na použití aplikace naleznete zde (anglicky):

UPOZORŇENÍ: pokud máte verzi Podiiiium, nepoužívejte aplikaci 4iiii při nabíjení přístroje!

Často kladené dotazy

Je verze Precision a Podiiiium stejná ohledně funkčnosti?
Ano, obě verze jsou funkčně identické, liší se pouze napájením (baterie CR2032 versus vestavěný akumulátor).

Wattmetr mi ukazuje více nebo méně wattů než jiné přístroje.
U jednostranných wattmetrů je to zcela běžné zejména při porovnání s oboustrannými nebo s trenažery (ty měří také obě nohy). Na vině je často disbalance či odlišný způsob měření. Levostranné wattmetry jsou vybaveny funkcí Scale Factor, kterou můžete tuto známou disbalanci korigovat. Více se dočtete v návodu k aplikaci - viz výše.

Mám časté výpadky signálu počas jízdy na 5-10 vteřin.
Po čas jízdy na přenos může působit mnoho okolních faktorů a ojedinělý chvilkový výpadek signálu je běžný u všech bezdrátově pracujících přístrojů. Pokud jsou ale výpadky časté a relativně dlouhé, je to závada. Zkuste aktualizovat firmware Vašeho cyklopočítače i firmware wattmetru, je-li k dispozici. Pokud ani toto nepomůže, obraťte se prosím na nás.

Rozbila se mi krytka baterie, lze koupit novou?
Ano, můžete si ji objednat v příslušenství na našich stránkách.

Hrudní pás Viiiiva mi po výměně baterie nefunguje.
Při výmněně baterie je nutné postupovat dle instrukcí pod krytkou - tedy před finálním vložením baterie je potřeba ji tam dát na 3s obráceně (+ na -). Dojde tak k vynulování reziduálního napětí a vše bude fungovat jak má.

Baterie mi v hrudním pásu Viiiiva vydrží mnohem méně než u jiných výrobců.
Hrudní pás Viiiiva pracuje s vysokou vzorkovací frekvencí a zároveň umí fungovat jako ANT+ bridge (přemostit senzory ANT+ do jednoho spojení přes Bluetooth protokol). Data také průběžně ukládá do interní paměti. Tím, že dělá mnohem více věcí, tak také tolik nevydrží standardní baterie CR2032. Průměrná doba výdrže baterie v pásu je cca 2 měsíce při normálním užívání (několikrát týdně). Je však nutné skladovat pás odděleně od podu - odepínat cvoky. Jinak může dojít k tomu, že pás pracuje i po sundání z hrudi.

Může být srdeční tep zkreslený nebo pás nefunkční u těhotných žen?
Ano, může. Při vyšším stupni těhotenství (druhý až třetí trimestr) se stává pás nefunkčním, protože nedokáže zpracovat dva odlišné zdroje srdečních ozev. Zároveň bývá někdy problém se správnou pozicí pásu.

Zajímavosti a novinky

celý archiv

Test levé kliky DuraAce Precision 3D na portálu MTBiker.sk

08. 08. 2019 – Slovenský internetový magazín MTBiker.sk otestoval nejprodávanější provedení wattmetru 4iiii s čipem Precision 3D.

číst dále

Podiiiium Ride Ready

09. 12. 2018 – Od prosince 2018 bude i verze Podiiiium dostupná na našem trhu v provedení Ride Ready, tedy k okamžitému použití!

číst dále

Power of Choice!

20. 08. 2018 – Naše společnost se od července 2018 stává výhradním dovozcem a distributorem měřičů výkonu 4iiii Innovations pro ČR a SR. Tím se také rozšiřuje naše nabídka včetně nového produktu Podiiiium!

číst dále